Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

Masa Tenisi Türkiye Şampiyonasında 3. Olduk

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu, TESYEV ve TMPK tarafından ortaklaşa düzenlenen;  Yavuz Kocaömer Özel Sporcular Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası 02-04 Şubat 2018 Tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi.

Şampiyonaya öğrencimiz Merve Tabanlı ile birlikte spor eğitmenleri Burcu Duman ve Eyüp Bayatlı katıldılar.

Düzenlenen Türkiye Şampiyonasın da Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı öğrencisi Merve TABANLI Türkiye 3. sü oldu.

Gelişimsel yetersizliği olan çocukların ilerlemesinde etkin rol oynayacak ve sosyalleşmelerine olanak tanıyacak eğitimlerden biri de doğru ve etkili spor eğitimlerinin verilmesidir.

Otizmli Bireyleri Destekleme Derneği (OBİDER) bünyesinde yürütülen; Güney Marmara Kalkınma Ajansı’ndan alınan hibe ile “Gelişimsel Yetersizliği Olan Çocukların Sosyalleşmelerine Spor Eğitimi İle Destek Olunması” Projesi kapsamında 50 Gelişimsel Yetersizlik tanısı almış çocuğa 4.5 ay boyuna ücretsiz olarak temel spor becerileri, bisiklet, basketbol, masa tenisi ve yüzme alanlarında eğitimler verilmiştir.

İç İşleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığından alınan hibe ile “Spor Yapıyorum Engelleri Aşıyorum” Projesi kapsamında 4 ay boyunca 11 öğrenci yüzme eğitimlerini tamamlamıştır.

Yürütülen projeler sayesinde yetişen spor eğitmenlerinin Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslar ile projelerin sürdürülebilirliği sağlanmıştır.

Dernek çalışmaları ile temelleri atılan spor eğitimlerine Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı bünyesinde devam edilmektedir.

 

12 Şubat 2018
309 kez görüntülendi